PROJELER

GİRİŞİMCİ DOSTU MEVZUAT GELİŞTİRME MERKEZİ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte Türkiye kendisini lider ülke vizyonuyla yeniden tanımlıyor. Türkiye'nin ticari mevzuatının, girişimci dostu bir anlayışla yeniden tanımlanması en önemli ihtiyaçlardan. İTO, hayatın pratikleri ve tecrübesiyle girişimci dostu yeni bir ticari mevzuatın geliştirildiği bir merkez olacak.

REKABETÇİ İŞLETMELER İÇİN KOORDİNASYON MERKEZİ

Lider ülke Türkiye vizyonu, rekabet ettiğimiz ligi de doğal olarak değiştiriyor. İstanbul girişimcilerinin yeni rekabet ligimize uygun olarak desteklenmesi, teşvik edilmesi gerekiyor. İTO, rekabetçi işletmeler için model geliştiren, teşvikler oluşturan, koordinasyon sağlayan bir merkez olarak işlev görecek.

TİCARİ DÖNÜŞÜM LABORATUARI

E-ticaretin, eşyaların internetinin, yapay zekânın yeni dünyanın amiral gemileri olduğunu hepimiz biliyoruz. İTO gibi üyelerinin de bu yeni dünyada var olması, öncülük vizyonuyla hareket etmekle mümkün. İTO, sadece İstanbul için değil, Türkiye ve dünya için bir dönüşüm laboratuarı gibi hareket edecek.

TİCARETİN AR-GE MERKEZİ

Girişim ve ticaret için finansmana erişim, yeni rekabet alanları, insan kaynakları, cari ulusal ve Uluslararası mevzuat büyük önem taşıyor. İTO üyelerinin finansmana erişimi, bilginin ticarileştirilmesi, markalaşma ve nitelikli insan kaynaklarına erişimi konularında İTO bir AR-GE merkezi olacak.

DİJİTAL ALTYAPISI GÜÇLÜ İTO

“İTO'nun köklü bir mazisi var. İşleri var, gelenekleri var, değerleri var. Öncelikle bunları geliştirerek yaşatacağız. Üyelerimizin yorulmadan, hızlı ve kaliteli hizmet alabilmesi için yeni çağın ihtiyaç ve imkânları çerçevesinde dijital altyapımızı güçlendireceğiz”